Rady pro úspěšné podnikání | NEO - Business Intelligence
17. března 2015 neobi

Rady pro úspěšné podnikání

Rady pro úspěšné podnikání
5 (100%) spolu 3 hlasů

Každý, kdo chce podnikat, musí mít nějaký cíl. Bez cíle není možné určit cestu a bez cesty není možné pohnout se z místa. Tak jako platí tento fakt v našich životech, platí i v podnikání.

Při zakládání podniku si jeho majitel jasně určí záměr. Mnohdy se stává, že pod tlakem každodenních problémů a povinností začne tento záměr ustupovat do pozadí a řeší se hlavně věci, které „pálí”.

Proč se něco takového stává?

Začínající podnikatelé jsou většinou lidé, kteří mají vizi, ale s reálným podnikáním přicházejí také reálné problémy. Ty často natolik pohltí jejich čas, že nezbývá prostor pro sledování a koordinovaní směrování podniku. A tak se pouze řeší vzniklé problémy a neřeší se dlouhodobé směrování firmy. „Nemám čas nabrousit si sekeru, musím kácet stromy.” Není čas zastavit se a podívat se s nadhledem na současnou situaci podniku (jak jsou na tom zákazníci, produkty, ceny, …).

Jak mít firmu pod dohledem?

V NEO Business Intellingence věříme, že každý podnikatel má tak velkou firmu, jakou dokáže řídit. Důležitou součástí řízení je právě kontrola. Řízení firmy nespočívá jen v kontrole docházky zaměstnanců a odvádění daní. Kontrola by měla být prováděna systematicky a měla by podávat informace nejen o zaměstnancích a jejich docházce. Kontrolovaný by měl být také výkon jednotlivých obchodníků, rentabilita produktů a taktéž věrnost zákazníků vzhledem k jejich odběrům. Řízení firmy zahrnuje komplexní zručnost umět předvídat a plánovat jednotlivé aktivity. Na to však řídící pracovník potřebuje poznat všechna dostupná data o firmě a jejích zainteresovaných stranách.

Musíte poznat pravdu – seznamte se s fakty o vaší firmě

V jakém stavu je vaše firma?

Pokud chcete zhodnotit stav firmy, musíte vědět, jaké jsou vaše reálné zisky, jak firma reaguje na změny požadavků trhu apod. Odpovědi na tyto otázky nenajdete nikde jinde než u vás ve firmě, všechna data jsou uschovaná ve vašem účetnictví. Data o vaší firmě jsou v každém dokumentu – faktuře, objednávce, cenové nabídce, atd. NEO Business Intelligence vám pomůže!

JEDNA Z MOŽNOSTÍ je Excel, který vám sice nabízí funkce generování grafů, ale práce s nimi je velmi složitá a zdlouhavá. Zkuste na měsíc zdarma NEO Business Intelligence, jeho funkce a možnosti jsou jednoduše přístupné a dobře srozumitelné. Velkou výhodou neo BI je nasazení a jednoduchá práce s daty. Během pár minut máte přehledy, které jsou srozumitelné pro majitele, jednatele i účetní. Zkuste si prohlédnout vaše data v bezplatné měsíční verzi v plné funkčnosti.

Který produkt je váš nejprodávanější?

Pokud chcete mít skutečně efektivní skladové hospodářství, musíte poznat vaši tzv. vycházející hvězdu. Který produkt vás vždy podrží? Jaký produkt poskytuje firmě jistotu a je pro vaše zákazníky nejzajímavější? Když si odpovíte na tyto otázky, můžete si připravit zajímavou kampaň, s níž oslovíte nové zákazníky a přesvědčíte je o tom, že tento produkt nemá na trhu konkurenci. Buďte hrdí na to, co máte! Dozvíte se to díky jednoduchým přehledům v NEO BI, které vám zobrazí vaše produkty v jednoduchém porovnávacím grafu.

Který produkt už neobjednávat?

Mít na skladě produkt víc než pár měsíců je znamením, že s vaší firmou není něco v pořádku. Chybí jí pravidelný odběr a někde ve skladovém hospodářství nastala chyba. Pokud je těchto produktů pár, možná to není tak výrazný problém. Pokud však je takových ležáků plný sklad, je tento stav ALARMUJÍCÍ!

Představte si, že každý produkt je tisícikoruna. Jak se na váš sklad díváte nyní? Pořád si říkáte, že je to jen pár regálů? Pár regálů plných tisícikorun. Je na čase s tímto stavem něco udělat. Prodejte tyto produkty se slevou, udělejte nějakou zajímavou akci a sledujte, jak to zabírá na vaše zákazníky. Všechno si sledujte v přehledech produktů.

Který zaměstnanec je nejaktivnější?

Pokud dokážete dobře motivovat vaše lidi, zvyšujete prodeje a také celkovou atmosféru ve vaší firmě. Znáte jejich práci? Víte, kdy se jim daří? Který z vašich zaměstnanců je nejaktivnější? Pokud znáte odpovědi, tak jste na koni. Víte, který z nich potřebuje víc motivovat a kdo by měl dostat pochvalu/odměnu.

ekonomicky software

Máte věrné zákazníky?

Máte pocit, že váš byznys je jako na houpačce? Máte stálé zákazníky, na které se můžete spolehnout? Tyto otázky by ve vaší firmě měly mít jasnou odpověď. Bez nich je plánování a prognózování vývoje vaší firmy velmi složité. Zkuste být v obraze a poznejte své zákazníky. Sledujte pravidelnost návštěv a hodnoťte jejich přínos pro vaší firmu jednoduše a rychle s NEO Business Intelligence.

5 rad pro úspěšnou firmu

 

  1. Poznejte vaší firmu
  2. Určete produkt, který vás živí
  3. Vyprázdněte sklad od „ležáků”
  4. Oceňte nejšikovnější zaměstnance
  5. Zjistěte sezónnost vašich zákazníků

 

S analyzovaním Vám pomůže NEO Business Intelligence, který můžete vyzkoušet na 15 dní zdarma v plné verzi.

Mohlo by Vás zajímat: