Co je Business Intelligence? | NEO - Business Intelligence
1. dubna 2015 neobi

Co je Business Intelligence?

Co je Business Intelligence?
4.3 (85%) spolu 4 hlasů

Business Intelligence je analytický nástroj na podporu rozhodování a plánování v různých oblastech podniku.

Pro koho je tento software určený?

Každý podnik, který chce svoji aktivitu řídit podle faktů a dosažených cílů, by měl znát aktuální stav firmy, její výkon a schopnost uspokojit požadavky zákazníků.

Co se týká softwaru – Business Intelligence je vhodný pro všechny podnikatele. Je běžné, že lidé v této rychlé době používají pro zefektivnění a zjednodušení své práce množství pomocníků. Ať už jde o SMART telefony, Google vyhledávače, či různé aplikace na plánování aktivit a setkání. Mnoho z nich však neví o možnosti zefektivnit svou práci používáním Business Intelligence (BI).

BI systémy se nazývají také systémy na podporu rozhodování. To však neznamená, že tento systém je určený jen pro majitele, či vrcholový management podniku.

BI poskytuje komplexní informace o firmě. Měsíční přehledy o prodeji jednotlivých obchodníků, kteří můžou sledovat a porovnávat svou aktivitu s jednotlivými kolegy. Takže tento software je vhodný i pro řadové pracovníky. Pomáhá jim porozumět jednotlivým datům a umět je aplikovat do pracovní praxe.

Co vám BI přinese?

  • Rychle dostupná data (v momentě, kdy je potřebujete, nemusíte čekat na setkání s účetní)
  • Srozumitelné pro uživatele (informace potřebné pro rozhodování, namísto nesrozumitelných čísel od účetní)
  • Dynamické přehledy (můžete vstupovat do jednotlivých grafů a analýz a měnit si je podle toho, co se chcete dozvědět)
  • Zefektivnění plánování (když pochopíte souvislosti mezi informacemi ve vaší firmě, dokážete efektivně rozhodovat o výběru dodavatelů, či motivaci zaměstnanců…)

 

prehledy

Jak to funguje?

V daném softwaru jsou využívané aplikace a metody, které zabezpečují uspořádání jednotlivých dat takovým způsobem, aby byly srozumitelné pro každého zaměstnance ve vašem podniku.

BI zpracuje údaje z vaší firmy pomocí více informačních systémů, které je uklidí a připraví na používání. BI vaše informace nikam neposílá, celý proces probíhá ve vašem počítači. Data jsou dostupná pouze vám. Takže se nemusíte bát o jejich bezpečnost.

 

Jak BI pracuje?

  • Načítání dat z vaší databáze
  • Analýza jednotlivých dat
  • Prezentování výsledků – vizualizace přehledů, analýz a grafů
  • Interpretace údajů o vývoji organizace

 

Vyzkoušet na 15 dní zdarma

 

Mohlo by Vás zajímat: